KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15482043
nr 1548 2043
Ebba Orstadius
(1885-1960), Sverige
Landskap. Signerad. Akvarell, 53x72 cm, yttermått inklusive ram: 71x90 cm
Kondition: skadad ram
Ebba Orstadius, svensk målare, tecknare och skulptör född 1885, död 1960.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 19 juni 2023
kl 20:15:33
500 kr
600 kr
1.000 kr
800 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
19 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Ebba Orstadius
Läs mer om Ebba Orstadius